Jesteśmy grupą ludzi, którzy odnaleźli sens życia w pomaganiu innym. Wokół nas jest wielu takich, którzy sami sobie pomóc nie potrafią. Nie widać ich na ulicach, bo są zamknięci w domach, szpitalach, hospicjach. Najczęściej nie narzucają się innym ze swoimi smutkami i nieszczęściami. Wielu z nas, zdrowych i szczęśliwych, los czasem rzuca w miejsca, gdzie uderza niedola innych ludzi. Spojrzenia potrzebujących pomocy  powodują, że wyciągasz do nich dłoń. Czasem wdzięczny uśmiech osoby zmęczonej chorobą, którą po prostu potrzymałeś za rękę powoduje nagłe olśnienie: „€ž…to tak mało potrzeba, żeby dać komuś odrobinę szczęścia?…”. W tym momencie masz do wyboru – otrząsnąć się, zapomnieć i pobiec dalej, albo zmienić otaczającą cię rzeczywistość.

Tak było ze mną – zrozumiałem, że życie tylko dla siebie nie ma sensu. Zacząłem wracać w miejsca, gdzie byli potrzebujący. Z czasem pomaganie stało się moją drugą pasją (pierwszą było bieganie). Kiedy się zorientowałem, że takich jak ja jest wielu i że wspólnie możemy osiągnąć więcej, postanowiliśmy razem założyć stowarzyszenie, którego nazwa jest odzwierciedleniem tego, czego pragniemy: „Dać siebie innym”.

Pierwszym dużym sukcesem grupy moich przyjaciół i wielu ludzi o wielkich sercach, jeszcze przed założeniem stowarzyszenia, była akcja „€žWybiegajmy wózek dla Adama„. Był to sukces setek ludzi, w dużej mierze biegaczy, zarażonych pasją pomagania. Aby kolejne akcje łatwiej było przeprowadzić postanowiliśmy zacząć działać jako stowarzyszenie. Już pierwsza akcja naszego Stowarzyszenia okazała się wspaniałym sukcesem: bieg charytatywny zorganizowany pod patronatem Pierwszej Damy Anny Komorowskiej na Kępie Potockiej w Warszawie w październiku 2011 r. zgromadził setki biegaczy i wielu darczyńców. Udało się ufundować dwa wspaniałe wózki dla osób ich potrzebujących.

Od tego czasu zorganizowaliśmy wiele akcji, m.in. zbiórek krwi, które być może uratowały kilka ludzkich istnień. Planujemy kolejne akcje, o których można przeczytać na naszej stronie internetowej. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom. Zapewniamy Was, że nikt z założycieli i działaczy Stowarzyszenia nie pobiera grosza z Waszych darów – wszyscy działamy całkowicie społecznie. Kochani, zachęcamy do dalszego pomagania. Chcemy nadal opiekować się chorymi, niepełnosprawnymi i bezdomnymi, zgodnie z sentencją Janusza Bukowskiego: „Jeżeli my zdrowi im dziś nie pomożemy, to kto im pomoże?”.

Janusz Bukowski

Cele statutowe

Główne cele stowarzyszenia zapisane są w statucie, a najważniejsze to:

 1. Pomoc ludziom chorym poprzez organizowanie zbiórek krwi w celu ratowania ich zdrowia lub życia.
 2. Pozyskiwanie środków finansowych oraz sprzętu dla osób niepełnosprawnych poprzez organizowanie imprez charytatywnych.
 3. Organizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych propagujących aktywny tryb życia oraz filantropię i dobroczynność.
 4. Angażowanie się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych w celu niesienia pomocy ludziom jej potrzebujących.
 5. Propagowanie takich ideii jak: bezinteresowność, empatyczność i chęć dzielenia się tym co mamy wśród ludzi z naszego otoczenia sportowego, zawodowego i codziennego.

Władze Stowarzyszenia

Zarząd Stowarzyszenia

Janusz Bukowski – Prezes
Andrzej Dymel – Wiceprezes
Krzysztof Moczydłowski
– Skarbnik

Założyciele Stowarzyszenia

 1. Janusz Bukowski
 2. Karolina Bukowska
 3. Przemysław Mroczek
 4. Kamil Płatos
 5. Marcin Darka
 6. Krzysztof Moczydłowski
 7. Łukasz Rostkowski
 8. Andrzej Dymel
 9. Michał Czarnecki
 10. Piotr Huziuk
 11. Anna Kalinkiwicz
 12. Monika Bukowska
 13. Jakub Jung
 14. Konrad Jędraszczak
 15. Henryka Ostrowska
 16. Bartłomiej Przychodzki