O nas
Galeria
Cele Statutowe
Władze Stowarzyszenia
Napisz do nas
Osiągnięcia Stowarzyszenia
Media o nas
Kontakt
Aktualności
 
do początku    mapa serwisu    kontakt
O nas » Aktualności
drukuj
IV edycja biegu Wybiegaj Sprawność

W IV Biegu Charytatywnym, który odbył się na Warszawskim Żoliborzu - Kępa Potocka w dniu 12 października 2014 r. wybiegliśmy:

 

  • cztery wózki inwalidzkie dla Weroniki, Julii, Bartosza i Mateusza;
  • sprzęt rehabilitacyjny dla Ośrodka Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach;
  • pięć par kuli specjalnych dla biegaczy biegających o kulach Zbyszka i Roberta.

Przekazaliśmy również czek wartości 3.000 zł dla Rafała na zakup roweru HandBike, który jako czternastolatek dziesięć lat temu został popchnięty na ulicy przez nieznanego piętnastolatka w wyniku czego uderzył głową w krawężnik co spowodowało paraliż rąk i nóg. Rehabilitacja i specjalne rękawice pozwalają Rafałowi poruszać rękoma.


Wszystko o łącznej wartości 103.700,00 zł.

Krótka historia poprzednich biegów:
W rozegranych trzech edycjach Biegu Wybiegaj Sprawność wybiegaliśmy 6 wózków inwalidzkich, samochód osobowy dla Hospicjum Dziecięcego oraz 2-tygodniowe turnusy leczniczo-rehabilitacyjne dla dzieci obciążonych chorobą metaboliczną o podłożu genetycznym o nazwie Zespół Smitha, Lemlego i Opitza ze Stowarzyszenia SLOmisie w liczbie 12 turnusów.
Wszystko to o łącznej wartości: 206 tys. zł
Ogółem we wszystkich edycjach wybiegaliśmy 10 wózków inwalidzkich, samochód osobowy dla Hospicjum Dziecięcego dla 100 dzieciaków, 2-tygodniowe turnusy leczniczo-rehabilitacyjne dla dzieci obciążonych chorobą metaboliczną o podłożu genetycznym o nazwie Zespół Smitha, Lemlego i Opitza ze Stowarzyszenia SLOmisie w liczbie 12 turnusów ,sprzęt rehabilitacyjny dla Ośrodka Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach, pięć par kuli specjalnych dla biegaczy biegających o kulach (Zbyszka i Roberta), przekazaliśmy również czek wartości 3.000 zł dla Rafała na zakup roweru HandBike.


Wartość ogólna wybiegana w IV edycjach Wybiegaj Sprawność stanowi sumę 309.700,00 zł.

Dziękujemy za udział i wsparcie.

 

Galerie z biegu dostępne są tu i tu.
 

 
XIV akcja poboru krwi

W XIV akcji poboru krwi, która odbyła się w dn. 3 października 2014 r. na terenie PGNiG przy ul. Kasprzaka 25 przy Muzeum Gazownictwa, organizowanej przez PGNiG wraz z Stowarzyszeniem Dać Siebie Innym uczestniczyło 119 osób.
96 osób oddało pełną krew co stanowi 43.200 ml krwil.
10 osób oddało 2,500 ml.KKP /Płytki/.
13 osób nie zostało zakwalifikowanych przez lekarza do oddania krwi.
Ogółem w akcji udział wzięło 119 osób co stanowi  50 litrów oddanej krwi!
Ogółem w 14 akcjach i pomiędzy nimi oddaliśmy 887,669 litrów krwi!!!
Zapraszamy na XV akcję poboru krwi, która odbędzie się w dniu 10.04.2015 r. Krew zostanie przekazana na rzecz Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus - Odział Transplantologii.


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.

 
Krew dla Pani H. Lipińskiej

22 sierpnia 2014 r. przekazaliśmy na zabieg ortopedyczny 1,8 l. krwi dla Pani Henryki Lipińskiej przebyawjącej w Szpitalu w Otwocku im. prof. A. Grucy. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom.
 

 
Krew dla Pani Zofii

31 lipca 2014 r. przekazaliśmy 1,8 litrów krwi dla Pani Kai Zofii Kierzkowskiej, która przebywa w szpitalu Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya w Warszawie. Dziękujemy krwiodawcom za oddaną krew.

 
Krew dla Małgosi

30.05.2014 r. została zorganizowana akcja poboru krwi przez Stowarzyszenie Dać Siebie Innym. Przkazaliśmy 5,2 litrów dla 3-letniej Małgosi Kołodziej przebywajacej w Szpitalu Dziecięcym Hematologii i Pediatrii w Warszawie ul. Marszałkowska 24.
Niestety lekarze podejrzewają anemię plastyczną - jest to stan, w którym organizm przestaje produkować wystarczające ilości nowych komórek krwi. Żeby organizm Małgosi mógł funkcjonować prawidłowo niezbędne są transfuzje krwi, a także preparatów krwiopochodnych (płytek krwi), które muszą się odbywać co ok. 7 dni. Szpik kostny Małgosi nie produkuje głównie płytek krwi, które po pobraniu od dawcy mają krótki czas życia - średnio 6 dni, stąd transfuzje muszą być tak częste. Aby móc podać Małgosi jedną porcję takiego preparatu płytek krwi potrzeba materiału nawet od kilku krwiodawców!
Dziękujemy wszystkim krwiodawcą za POMOC!

 
Bieg niepełnosprawnych na Stadionie Narodowym

23 maja 2014 r. w ramach akcji Polska Biega, na Stadionie Narodowym, Stowarzyszenie Dać Siebie Innym zorganizowało bieg osób niepełnosprawnych. Wzięło w nim udział 70 osób (m.in.: niewidomych, poruszających się na wózkach lub o kulach). Wśród nich znaleźli się: podopieczni Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Upośledzeniem Umysłowym, LXV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Bema oraz grupa niepełnosprawnych z Gocławia. Nagrody dla biegaczy ufundowała Fundacja Orlen „Dar Serca”. Dziękujemy wszystkim za pomoc i przede wszystkim uczestnikom za odwagę w pokonywaniu życiowych oraz sportowych wyzwań. Relacja z wydarzenia dostępna jest pod linkiem.

 
Nagroda FAIR PLAY

29 kwietnia 2014 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego zostały wręczone Wyróżnienia FAIR PLAY za rok 2013. Wśród laureatów znalazł założyciel Stowarzyszenia "Dać Siebie Innym", oraz pomysłodawca i organizator biegu Wybiegaj Sprawność - Janusz Bukowski. Jest On również zasłużonym honorowym dawcą krwi, a także od 2008 roku, wpółorganizatorem z PGNiG akcji poboru krwi. Do obecnej chwili odbyło się 13 akcji, w których zebrano ponad 800 litrów krwi. Od trzech lat biega jako przewodnik z osobą niewidomą. W 50 letniej historii nagród FAIR PLAY po raz pierwszy laureatem został amator biegania. Janusz może być wzorem do naśladowania dla młodych biegaczy i nie tylko, pamiętając, że w sporcie i w życiu nie tylko liczy się wynik, ale przede wszystkim czysta gra FAIR PLAY. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są tu.

 
Wolontariat w ORLEN Warsaw Marathon

W dniach 12-13 kwietnia 2014 r. odbyła się impreza Orlen Warsaw Marathon, a Stowarzyszenie Dać Siebie Innym firmowało Wolontariatowi imprezy. Dziękuję wszystkim wolontaruszom za WZOROWĄ postawę. Od organizatora otrzymaliśmy podziękowanie, z którym można zapoznać się w tym miejscu. Zdjęcia dostępne są tu

 
Charytatywny bieg po schodach

 

12 kwietnia 2014 r. odbył się charytatywny bieg po schodach w Hotelu Intercontinential na rzecz Hospicjum i Stowarzyszenia Dać Siebie Innym.W imieniu własnym i członków Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy Hotelowi Intercontinential, Piotrowi Szmytowi - pomysłodawcy biegu oraz Nauczycielce Pani Katarzynie Gużewskiej i uczniom LXV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Józefa Bema w Warszawie za zorganizowanie wolontariatu. Zdjęcia dostępne są tu

 
Krew dla Pani Jadwigi

7 kwietnia 2014 r. Stowarzyszenie Dać Siebie Innym przekazało 2,250 litrów krwi dla Pani Jadwigi Rogowiec, która przebywa w szpitalu w Międzylesiu. Dziękuję wszystkim krwiodawcom.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   następny  >>