O nas
Galeria
Cele Statutowe
Władze Stowarzyszenia
Napisz do nas
Osiągnięcia Stowarzyszenia
Media o nas
Kontakt
Aktualności
 
do początku    mapa serwisu    kontakt
O nas » Aktualności
drukuj
V edycja Wybiegaj Sprawność za nami

Serdecznie dziękujemy uczestnikom, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy przyczynili się organizacyjnie lub finansowo do przeprowadzenia imprezy. Dzięki Wam wybiegaliśmy 3 wózki inwalidzkie, 3 rowerki rehabilitacyjne, kombinezon rehabilitacyjny, szelki rehabilitacyjne, materac rehabilitacyjny, 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny oraz sprzęt multimedialny dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół osób dotkniętych autyzmem "Szklany Mur". Koszt w/w celów to 120 tys. złotych.

Zebraliśmy dużo nakrętek, a wszyscy którzy zostali do końca mogli zajadać się specjalnymi jubileuszowymi tortami. Zdjęcia z imprezy można zobaczyć pod linkiem:

http://silne-studio.pl/Dac_siebie_innym_2015/

 
XVI akcja poboru krwi

Miło jest nam poinformować, że w XVI akcji poboru krwi, która odbyła się 2 października 2015 r. na terenie PGNiG przy ul. Kasprzaka 25, zorganizowanej przez PGNIG i Stowarzyszenie Dać Siebie Innym uczestniczyło 89 osób, z czego krew oddało 66 osób, co stanowi 29,7 litrów.
23 osoby nie zostały dopuszczone przez lekarza do oddania krwi. W sumie w 16 akcjach i pomiędzy nimi oddaliśmy 1027,186 litrów !!!.
Serdecznie dziękuję WSZYSTKIM uczestnikom akcji.

 
Krew dla Pani Sylwii

W dniu 14 października 2015 r. przekazaliśmy 2,7 litrów krwi dla Pani Sylwii (Sandowska-Dobia) na zabieg operacyjny przeprowadzany w  Szpitalu Klinicznym przy ul. Lindleja w Warszawie. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom.

 
Bilety dla dzieci na finał Pucharu Ligi Europy

W związku z organizowanym w dniu 27 maja 2015 r. finałem Pucharu Ligii Europy UEFA w Warszawie na Stadionie Narodowym Stowarzyszenie Dać Siebie Innym otrzymało od UEFA za pośrednictwem Polskiego Związku Piłki Nożnej 21 biletów dla osób z dysfunkcją osobową oraz osób niepełnosprawnych. Bilety przekazaliśmy dla niżej wymienionych szkół:

  1. Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 41 w Warszawie- 12 biletów;
  2. LXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi- 9 biletów.

Serdecznie dziękujemy UEFA i PZPN za ten wspaniały gest.

 
Krew dla Oli

20 kwietnia 2015 r. w ramach Stowarzyszenia Dać Siebie Innym przekazaliśmy 3,6 litrów krwi na rzecz Oli Mazewskiej, przebywającej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej. Dziękujemy krwidawcom za oddanie krwi.

 
XV akcja poboru krwi

10.04.2015 r. na terenie PGNiG przy Muzeum Gazownictwa, PGNiG przy udziale Stowarzyszenia Dać Siebie Innym zorganizowało XV akcja poboru krwi, w której uczestniczyło 125 osób. Oddaliśmy 48,900 litrów krwi. Krew została przekazana na Klinikę Chirurgii Ogólnej i Transplantacji Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie w ilości 26,15 litrów krwi oraz dla Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu w ilości 22,75 litrów krwi. W dotychczasowych 15 akcjach i pomiędzy nimi przekazaliśmy 991,186 litrów krwi !!!

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.

 
Bieg Wybiegaj Sprawność został SPORTOWĄ IMPREZĄ ROKU 2014 w Warszawie

13.02.2015 r. w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji „Arena Ursynów” nastąpiło rozstrzygnięcie XV Plebiscytu na Najlepszych Sportowców  Warszawy 2014 r.

Miło Nam poinformować, że Bieg Charytatywny - Wybiegaj Sprawność został SPORTOWĄ IMPREZĄ ROKU 2014 w Warszawie !!!

Organizatorem i pomysłodawcą tego biegu jest Stowarzyszenia „Dać siebie innym”.

 

Link do filmu z uroczystości jest tu.

 
ĆWICZ Z LOLKIEM

14 grudnia w Pubie Lolek odbyła się rodzinna impreza - ĆWICZ Z LOLKIEM.


W programie:
- prelekcja: podstawowa wiedza o zbilansowanej diecie; fakty i mity na temat zdrowego odżywiania,
- teatrzyk dla dzieci,
- trening na "piękne nogi",
- zajęcia ruchowe i taneczne dla młodszych i starszych,
- trening biegowy na 5 km,
- mini Runnaggedon - bieg z przeszkodami dla dzieci i rodziców,
- zajęcia plastyczne,
- bezpłatna analiza składu ciała,
- zdjęcia rodzinne,
- konkursy z nagrodami.

Podczas imprezy wspieraliśmy Dom Dziecka nr 1 w Warszawie. Zebraliśmy: kosmetyki, słodycze i zabawki (NOWE). W czasie imprezy dzieciaki z domu dziecka przeprowadziły mały kiermasz prac plastycznych - w tym ozdób świątecznych - serdecznie  dziekujęmy wszystkim za POMOC a w szczególności gospodarzom PUB Lolek, Madzi Czechoskiej za zorganizowanie tej wyjątkowej imprezy, pracownikom Idee Kaffee, ktorzy z własnych prywatnych funduszy zakupili i przekazali ponad 40 kg słodyczy!!!

Zbiórka została zorganizowana wraz ze stowarzyszeniem Dać Siebie Innym na rzecz - http://www.domdziecka1.pl/
                                       

                                        Serdecznie dziękujemy z wyrazami szacunku


                                        Janusz Bukowski Prezes Stowarzyszenia Dać Siebie Innym

 
IV edycja biegu Wybiegaj Sprawność

W IV Biegu Charytatywnym, który odbył się na Warszawskim Żoliborzu - Kępa Potocka w dniu 12 października 2014 r. wybiegliśmy:

 

  • cztery wózki inwalidzkie dla Weroniki, Julii, Bartosza i Mateusza;
  • sprzęt rehabilitacyjny dla Ośrodka Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach;
  • pięć par kuli specjalnych dla biegaczy biegających o kulach Zbyszka i Roberta.

Przekazaliśmy również czek wartości 3.000 zł dla Rafała na zakup roweru HandBike, który jako czternastolatek dziesięć lat temu został popchnięty na ulicy przez nieznanego piętnastolatka w wyniku czego uderzył głową w krawężnik co spowodowało paraliż rąk i nóg. Rehabilitacja i specjalne rękawice pozwalają Rafałowi poruszać rękoma.


Wszystko o łącznej wartości 103.700,00 zł.

Krótka historia poprzednich biegów:
W rozegranych trzech edycjach Biegu Wybiegaj Sprawność wybiegaliśmy 6 wózków inwalidzkich, samochód osobowy dla Hospicjum Dziecięcego oraz 2-tygodniowe turnusy leczniczo-rehabilitacyjne dla dzieci obciążonych chorobą metaboliczną o podłożu genetycznym o nazwie Zespół Smitha, Lemlego i Opitza ze Stowarzyszenia SLOmisie w liczbie 12 turnusów.
Wszystko to o łącznej wartości: 206 tys. zł
Ogółem we wszystkich edycjach wybiegaliśmy 10 wózków inwalidzkich, samochód osobowy dla Hospicjum Dziecięcego dla 100 dzieciaków, 2-tygodniowe turnusy leczniczo-rehabilitacyjne dla dzieci obciążonych chorobą metaboliczną o podłożu genetycznym o nazwie Zespół Smitha, Lemlego i Opitza ze Stowarzyszenia SLOmisie w liczbie 12 turnusów ,sprzęt rehabilitacyjny dla Ośrodka Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach, pięć par kuli specjalnych dla biegaczy biegających o kulach (Zbyszka i Roberta), przekazaliśmy również czek wartości 3.000 zł dla Rafała na zakup roweru HandBike.


Wartość ogólna wybiegana w IV edycjach Wybiegaj Sprawność stanowi sumę 309.700,00 zł.

Dziękujemy za udział i wsparcie.

 

Galerie z biegu dostępne są tu i tu.
 

 
XIV akcja poboru krwi

W XIV akcji poboru krwi, która odbyła się w dn. 3 października 2014 r. na terenie PGNiG przy ul. Kasprzaka 25 przy Muzeum Gazownictwa, organizowanej przez PGNiG wraz z Stowarzyszeniem Dać Siebie Innym uczestniczyło 119 osób.
96 osób oddało pełną krew co stanowi 43.200 ml krwil.
10 osób oddało 2,500 ml.KKP /Płytki/.
13 osób nie zostało zakwalifikowanych przez lekarza do oddania krwi.
Ogółem w akcji udział wzięło 119 osób co stanowi  50 litrów oddanej krwi!
Ogółem w 14 akcjach i pomiędzy nimi oddaliśmy 887,669 litrów krwi!!!
Zapraszamy na XV akcję poboru krwi, która odbędzie się w dniu 10.04.2015 r. Krew zostanie przekazana na rzecz Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus - Odział Transplantologii.


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   następny  >>